نظر سنجی

جلسه هم اندیشی و همایش پارکور

جلسه هم اندیشی و همایش پارکور

اولین جلسه هم انديشي پارکور منطقه 8 کشور با حضور مومنی، رئیس شاخه پارکور فدراسیون ژیمناستیک به میزبانی مشهد برگزار شد.

در این نشست که با حضور روسا و دبيران هیئات ژیمناستیک سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی و پیشکسوتان، باشگاه داران، مشاوران و اعضای کمیته فنی پارکور استان همراه بود، معماریان ضمن خوشامدگویی به مهمانان به ارائه توضیحاتی در خصوص هیات ژیمناستیک و به خصوص شاخه پارکور پرداخت و از قرارگیری این رشته در المپیک 2024 ابراز خشنودی کرد.

وی همچنین از محبوبیت پارکور در بین جوانان سخن گفت و ابراز امیدواری کرد با برگزاری کلاسهای مربیگری توسط فدراسیون کشوری این ورزش سازمان یافته تر ازقبل به پیش برود.

در ادامه ملائکه، رئیس کمیته پارکور استان ضمن تشکر از حضور رئیس شاخه پارکور فدراسیون ژیمناستیک به ارائه گزارشی از عملکرد دوماهه پارکور در خراسان رضوی پرداخت و به بیان مشکلات این کمیته در مشهد که فضای مجازی یکی ازآن هاست پرداخت.

وی همچنین از ایجاد روحیه همدلی و پهلوانی ایجاد شده در استان سخن گفت و آن را از اصلی ترین اهداف هیات دانست. 

بیابانی و وحیدی هریک از روسای هیئات ژیمناستیک خراسان شمالی و جنوبی نیز به بیان دغدغه ها و مشکلات استان خود پرداخته و برگزاری کلاس مربیگری و مسابقات مدون از مهمترین نکات آن ها بود.

در ادامه مومنی رئیس شاخه پارکور کشور از ورزشکاران و پیشکسوتان نیز خواست تا دغدغه ها و مشکلات خود را بازگو کنند که بیمه ورزشی، کلاس های بدون بازده گذشته، داوری و مسابقات از مهمترین دغدغه های آن ها بود. 


در پایان مومنی ضمن جمع بندی و پاسخ به سوالات به بیان سخنان خود پرداخت و گفت:
به مسائل ورزش پارکور کاملا آگاهیم چرا که خودم از بدنه ورزش هستم و با چنین مشکلاتی در دهه 60 و ورزش کنگ فو دست و پنجه نرم کردم.

در این شاخه 5 محور اصلی داریم که که اصلی ترین آن آموزش است. نیاز است تا سرفصل های استانداردی تعریف کرده و بر طبق آن ها برای برگزاری کلاسهای مربیگری اقدام کنیم. 

اولین برنامه ما دعوت از دیوید بل اسطوره و بنیانگذار پارکور نوین به ایران و استفاده از تجربیات وی در پارکور است و دومین برنامه ما شناسایی استعدادها و پیشکسوتان پارکور کشور و برگزاری یک کلاس مربیگری بین المللی در ایران میباشد. 

ذهینت آحاد جامعه باید قشنگ تر و زیباتر شود و این مهم تنها وقتی عملی می‌شود که خودمان باور کنیم تاثیرگذاریم. این تاثیرگذاری از نوع پوشش، طرز رفتار و سایر موارد سرچشمه می‌گیرند و بر جامعه و پذیرفته شدن این رشته تاثیرگذار خواهند بود. 

وی در ادامه افزود: بحث بیمه حل شده است و ورزشکاران می‌توانند کارت بیمه با نام پارکور از سایت فدراسیون پزشکی ورزشی دریافت کنند. 

وی همیچین در رابطه با برگزاری مسابقات گفت:
حضور و برگزاری مسابقات ملی و بین المللی یکی از مولفه های پیشرفت یک ورزش است و تا در مسابقات بین المللی نماینده ای برای شرکت نداشته باشیم نباید انتظار داشت که در المپیک و سایر رقابت های معتبر شانس کسب سهمیه داشته باشیم. 

وی تصریح کرد: از هیات های استانی می‌خواهیم که با توجه به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، فستیوال‌های خوبی در پاکور برگزار کنند. انشالا تا پایان سال مسابقات قهرمانی کشور آقایان و بانوان را خواهیم داشت و امید است فروردین ماه امسال مسابقات انتخابی تیم ملی به منظور حضور در رقابت های جهانی چین برگزار شود. 

وی در پایان ضمن تشکر از مسئولین برگزاری جلسه ابراز امیدواری کرد به برکت وجود حضرت امام رضا علیه السلام، نتایج خوبی در منطقه 8 کشور و در ورزش پارکور رقم بخورد وگفت: امیدواریم بتوانیم در زمینه های مختلف تعاملاتی داشته باشیم چرا که نگاه ویژه ای به این منطقه داریم. 

در ادامه حضار و مسئولین به منظور بازدید و حضور در همایش پارکور در باشگاه نیک حاضر شدند.

1397/10/17 دسته : خبر